Tesettür Ay

Yeni Sezon Ferace Modelleri

Yeni Sezon Ferace Modelleri

Osmanlı döneminde giyilen bir üst giysisi olan ferace özellikle pardesü gibi dış giyim olarak kullanılan üste yapışmayan yakasız özellikle siyah renkte bir üst giyimdir. Osmanlının son dönemlerine doğru desenli, cepli ve renkli modelleri de görünmüştür. Genellikle ipek, çuha gibi rahat kumaşlardan yapılan ferace Osmanlının son dönemlerinde çarşafın yaygınlaşması ile pek tercih edilmez hale gelmiştir. tesettür giyimin yaygınlaşması ile ferace eski günlerine yeniden kavuştu.

Ferace manto ve pardesüye olan benzerliğine rağmen kumaşı dökümlü duruşu, uzunluğu ve yakasının olmayışı ile birbirinden ayrılmaktadır. Özellikle yeni sezon ferace modelleri içinde vücuda tam oturan modellerine de yer verilmektedir. Renkleri siyah ve kırmızı olarak seçilirken yeni sezon ile her renk tasarlanarak ayakkabı çanta ve eşarplara uygun olacak şekilde kullanım kolaylığı sağlamaktadır.
Yeni sezon feracelerin içinde özellikle lazer kesim, işlemeli, dijital baskılı ve taşlı dantel baskılı, düğme detaylı, güpürlü, jarse desenli, krep kapüşonlu, deri detaylı, yarasa kol, nakışlı, motifli, tek renk ve çift renkli çizgili gibi bir çok seçeneğe yer verilmiştir.
Tesettür giyinen bayanların üzerlerine rahatça geçirip dışarı çıkma imkanı sağlarken şık ve güzel görünme imkanı da veren feraceler özellikle ipekten yapılanlarının yaz aylarında serin tutması da büyük bir ayrıntıdır.
Spor giyinmeyi sevenlerde unutulmayarak kot kumaşı kullanılarak yapılan yeni sezon ferace modelleri bayanların oldukça hoşuna gidecektir. Özellikle elbise gibi içlerine iç giyimden sonra giyerek rahat bir kullanım imkanı veren feracelerin, değişik detayları sanal ortamda da satış yapan sitelerden edinmeleri mümkün olmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ