Tesettür Ay

Yeni Kapananlara Kolay Kombin Önerileri

Yeni Kapananlara Kolay Kombin Önerileri

Tesettür giyim, sektör olarak hızlı bir gelişmeye sahip ve kendine özgü bir modası olan alandır.

Tesettür giyim markaları, eşarp ve şal koleksiyonları ile hanımların beğenilerini kazanmakta ve hanımların ilgi odağı olmaktadır.

Tesettür giyim kombinlerinde en çok tercih edilen çeşit ipek şal ve eşarplardır. Daha çok sade ve düz kıyafetlerimizin üzerinde ipek eşarp kullanımı tercih edilmelidir. İpek eşarp tercih edilmesinin sebebi hem kombinlere daha çok uymasından hem de hanımların başına tam oturup daha düzgün görünmesinden kaynaklıdır. Desenli ve renkli ipek eşarbı ise tek renk tonlarındaki kıyafetlerde tercih edilmelidir. Şalların ise son yıllarda kullanımı oldukça yaygınlaşmıştır. Şık duruşu ve pratik oluşu hanımlar arasındaki kullanımı arttırmıştır. Özellikle desenli ve çok renkli kombinlerde tek renkli şallar tercih edilmelidir.

Eğer ipek eşarp veya şal kullanıyorsak eşarbımızın kaymaması ve düzgün durması için birtakım püf noktaları kullanabiliriz. Örneğin; Saçımızı tam ortadan fazla kabarık olmayan bir topuz ile toplamalıyız. Saçımız kısa ise topuz tokası ya da topuzlu bone tercih edebiliriz. İpek eşarplar kaygan olduğundan eşarbımızın önü düz dursun istiyorsak, kapı bandı süngerleri kullanabiliriz. Eşarbımızı iğnelerken fazla iğne kullanmaktan kaçınmalı, olabildiğince az iğne kullanmalıyız. Eşarbımıza zarar vermemek için çengelli iğne, toplu iğne kullanmamalıyız. Onların yerine eşarp mıknatısı kullanabilirsiniz.

İpek eşarp ve şallar için çok kaygan, uğraşmayalım diyorsanız Twill veya polyester eşarplar kullanabilirsiniz…

 

                                           

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ