Tesettür Ay

Yeni Kapananlara Altın Öneriler

Yeni Kapananlara Altın Öneriler

Din üzerine istekli bir adım atma ihtiyacıyla kapanmaya karar verdikten sonra; bazı noktaları, yaşamadan anlamak pek mümkün olmayacaktır. Zorlanabileceğiniz bazı noktaları sizlerle paylaşmak ve size uyarmak isteriz. İşte size yeni kapananlar için tavsiyeler.

 

Yeni kapananlar genelde önceliği şal ile yaparlar. Çünkü tesettür bir anda çözülemeyecek zorlukta olabilir. Ama ne önemi var? Önemli olan örtünme eylemini en iyi şekilde gerçekleştirebilmektir. İster eşarp olsun, ister türban ya da şal; omzunuz, yaka kısmınızın örtülmüş olmasıdır mühim olan. Şal ya da eşarp tercihin de ipekten kaçınmanız başlangıçta size rahatlatacaktır. Malum henüz acemi olacaksınız ve ipeğin kaygan kumaşı size bir hayli zorlayacaktır. Polyester kumaş ya da benzerlerini tercih ettiğinizde, örtünmenizde bir sıkıntı olmayacaktır. Tabii şunu da belirtmek gerekir; şal, eşarp ya da türbanı bağlamadan evvel saçınızı düzgün bağlamanız son derece önemli. Topuz yapan çok sayıda insana rastlamakla birlikte; pratik çözüm sevenlere saçlarını ortadan bağlamalarını öneririz. Tabii kısa saçlıysanız, işiniz çok daha kolay. Minik toka çözümleriyle işlem tamamdır.

tesettür yeni kapanan bayanlar

Eşarbınızı elinizde bir ayarla tuttuktan sonra, birden bire başınıza koyup, simetrik düzeni minik dokunuşlarla yakalayabilirsiniz. İlk seferde zorlanabilirsiniz. Zamanla o tek hamle size başarı getirecektir. Artık iş eşarbı iğnelemeye geldiğinde bazı kadınların yaptığı hatalara düşmemenizi öneririz. Toplu iğne ile eşarp bağlamak sıkıntılı bir durum. Hem görüntü olarak kötü olmakta hem de eşarba zarar vermekte. Bunun yerine, eşarp mıknatısı alırsanız, söylediğimiz iki sorundan da kurtulabilirsiniz. Yeni kapananlar için tavsiyeler böyle. Umarız hayırlı olur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ