Tesettür Ay

Tesettürlü Uzun Elbise Modelleri

Tesettürlü Uzun Elbise Modelleri

Tesettür giyimde en çok tercih edilen parçalardan biride elbise modelleridir. Genelde tek parça oluşu ve vücut hatlarını fazla belli etmeyişi nedeni ile tercih edilen elbiseler her beden ve yaş katagorisine göre de uyacak şekilde tasarlanmıştır.

Bir çok tesettür giyim mağazasında yer alan elbise modelleri içinde genelde sadelik ön planda tutulsa da yaka, kol ve bel detayları ile elbiseye hareket kazandırılmıştır. Yaka kısımlarında bebe yaka tarzında geniş bir yaka işlemeler, uçlarına geçirilen biyeler ilede detaylandırılarak farklı bir hava yaratılmaya çalışılmıştır. Diğer bir elbise seçeneğinde ise bebe yaka veya dik yaka kullanılırken yakadan göğüs altına kadar inci düğmelerle farklı bir hava katılmıştır. Kollar genelde uzun olup omuz kısımlarına verilen fırfır şal görünümü ile elbiseye tarz katılmıştır. Bunun yanı sıra modern ve gösterişli elbise modellerine de yer verilmiştir. Genelde dantel ve güpür elbiselerde kullanılarak modaya da uygun giyim şeklini tesettür giyimin içine taşımıştır.
Fiziği düzgün olan bir çok vücut tipi için uygun olan elbise modelleri içinde bele kadar oturan, belde kemer ve kuşak ile hareket kazandırılan elbiselerin etek kısımları pilise, ağ pile ile verev bir etek görüntüsü sağlanarak rahat kullanım kolaylığı sağlanmaktadır.

Renk seçenekleri içinde modaya uygun bir çok seçeneğe yer verilmiştir. Genelde tek renk seçeneği kullanılarak tasarlanan elbise modelleri içinde iki renkli elbise modellerine de yer verilmiştir. Etek ve bluz görüntüsü veren iki renkli elbiseler kadar jile görünümü veren elbiseler ile farklı renk dantel kullanılarak renklendirilen elbise modelleri bu sene bayanların üstlerini süsleye hazır durumdalar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ