Tesettür Ay

Tesettur Yaz ve İlkbahar Modelleri ve Renkleri

Yaz ve ilkbahar ayları insanları kendilerini taze hissetmeye başladıkları, yeniden doğmuş gibi hissettikleri aylar olarak bilinir ve bu aylarda insanlar daha çok açık renkler giyimeyi severler. Açık mavi, sarı, pembe, beyaz ve bunlara benzer yakın birçok renkler bulunmaktadır. Tesettür yaz ve ilkbahar modelleri ve renklerinde de aynı durumlar geçerlidir. Açık tonlarda tunik veya elbise ve üzerine benzeri tonlarda eşarp takınca, tam bir yaz veya ilkbahar modası oluveriyor. Tesettür giyinmek, kapalı giyinmek anlamına gelmektedir ve kadınlar için özgü bir giyim tarzıdır, fakat kapalı giyinecekler diye yaz aylarında ve kış aylarında kendilerini de kapatmaları gerektiği anlamına gelmez.

Tesettür Yaz ve İlkbahar Modelleri ve Renkleri 3

Dolayısıyla kadınlar yaz ve bahar aylarında gardroplarını karıştırırlar ve bütün yaz ve ilkbaharda giyebilecekleri tesettür kıyafetlerini araştırırlar. Eğer eksikleri varsa da alışverişe çıkarlar. Tesettür giyinmek zor değildir, sadece bir yaşam biçimi tarzına getirmek gerekiyor. Tesettürlü olmak, başınızın bağlı olması gerektiği anlamına geliyor, yani bir eşarp ile başınızın örtülü ve saçlarınızın görünmemesi gerektiği anlamına gelmektedir. Bu konulara dikkat eden her kadın, kendine uyan ve yakışan yaz ve bahar koleksiyonlarını giyebilmektedir. Kaldı ki özellikle tesettürlü kadınlar için yaz ve bahar koleksiyonları çıkarılmaktadır. Farklı renklerde ve desenlerde tesettürlü giyim ürünleri bulabiliyorlar. Tesettürlü olmak özellike İslam ülkelerinde yaşayan kadınlar için bir zorunluluktur, fakat elbette herkes kendi istediği gibi giyiniyor ve dolayısıyla yaşıyor.

 

Tesettür mağazalarına gittiğinizde veya internetten baktığınızda, farklı desenlerde ve renklerde tesettür kıyafetleri bulabilirsiniz. Özellikle yaz ve bahar koleksiyonlarına baktığınızda, çiçekli ve böcekli desenler bulabilir, açık renkte farklı tesettür kıyafetleri bulabilirsiniz. Genelde beyaz üzerine farklı renklerde desenler olabilir veya bazı kıyafetler düz renkli olabilir, fakat dışarıya çıktığınızda yaz veya bahar havasını size hissettirecek tarzda bir renkte olabilir. Bir kıyafetin hem tesettür olması hem de bahar aylarına uygun olması aslında zor değil, çünkü sadece uzun bir elbise ya da etek, hatta gerekiyorsa pantolon tarzı bir giyisi ile beraber başı kapalı olduğu zaman, tesettürlü bir giyim tarzı olmaktadır. Tesettürlü giyinmek zor değil, sadece kadının istemesi gerekiyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ