Tesettür Ay

Tesettür Puantiyeli Elbise Modelleri

Tesettür Puantiyeli Elbise Modelleri

Eskiden beri bayanların oldukça çok sevdiği bir desen olan puantiyeler tesettür giyim içinde de oldukça fazla kullanılmaktadır. Her giyim parçası içinde kullanılan puantiye deseni özellikle elbiselerde etek bluz tarzı verilmiş olanlarda ve tek desen olarak hafif hareketli kumaşlarda özelliklede yaz ayının o sıcak günlerinde rahatlıkla kullanım imkanı vermektedir.

Puantiyeli elbise modelinin 1970 li yıllarda ülkemize sevdiren Belgin Doruk hala modası geçmeyen elbisesi ile bir çok bayanada ilham kaynağı olmuştur. İki renkten oluşan puantiye desenleri artık bir çok renginde bir araya gelmesi ile irili ufaklı puantiyeli desenlerden oluşmaktadır. Burada zevk tercihi işin içine girerken en çok kırmızı, lacivert, yeşil ve beyazın birlikte kullanıldığı puantiyeli elbiseler eşarplarda da oldukça fazla kullanılmaktadır.
Daha sade bir elbise isteyen tesettür giyim sevenler için özellikle lacivert beyaz puantiyeli elbiseler ile siyah beyaz puantiyeli elbiseler her zaman modası kalacak elbise modelleri içinde yerini korumaktadır.
Değişiklik yapmak ve elbiseyi farklı kullanmak isteyenler ise bellerine takacakları kırmızı bir kemer ile kırmızı bir şal ile puantiyeli elbiseye farklı bir tarz getirebilirler.
Küçük puantiyelerden oluşan ve uçuşan hareketli etekli elbise modelleri içinde günlük ve özel günlerde de rahatlıkla kullanım söz konusu olacaktır. Puantiyeli elbiselerde kışın koyu renk üzerine beyaz puantiyeli modeller tercih edilirken yaz aylarında ise beyaz ve sarı zemin üzerine kullanılan koyu renk puantiyeler kullanılarak tasarlanmıştır. Hafif ve dökümlü kumaştan üretilen elbiseler tesettür giyimde sıcak günlerde de bunaltmaması için dikkat edilmiştir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Şule Çetin dedi ki:

    Çok beğendik çok hojj

BİR YORUM YAZ