Tesettür Ay

Tesettür Giyimde Renk Kombini

Tesettür Giyimde Renk Kombini

Tesettür giyimde renk kombini son derece önemli ve hassas bir konudur. Çünkü detayların fazla olduğu tarzınızda, doğru renk seçimi yapamamak felaket getirebilir. Peki doğru renk uyumu nedir? Nelere dikkat ederseniz tesettür giyimde renk kombini sağlamış olursunuz? Bu soruların cevabını vereceğiz. Öncelikle renklerle ilgili bazı kısa bilgileri paylaşmakta fayda var. Sarı ya da kırmızı rengi seviyorsanız favoriniz sıcak renkler demektir.

Bu renkler veya bir turuncu, aynı zamanda dikkat çekicidir, ekleyelim. Şayet, mavi, yeşil renkler tarzınızsa; soğuk rengi kıyafetine yansıtanlardansınız. Siyah, beyaz ya da karışımından oluşan gri renkler için nötr ifadesini kullanırız. Önemli olan bu renkleri birlikte kullanabilmek. İşte o zaman kombinde uyumu yakalamış olacaksınız.

Giyiminizde kombin yaparken renk seçiminiz üçü geçmemelidir. Dikkat çekici bir renk tercih ettiyseniz, o rengi kombinlemek için baskın rengin hafif tonlarıyla devam etmeniz gerekir. Örneğin kırmızı bir eteğiniz varsa, gömlek ya da diğer detaylarınız kırmızının daha açık tonlarından oluşmalı. Canlı ve baskın renkleri eşarbınızda tercih ediyorsanız; yüzünüz olanca güzelliğiyle ön plana çıkacaktır. Yeri gelmişken belirtelim; şal ya da eşarbınızın rengini belirlerken kıyafetinizin desenleri kritik rol oynar. Hareketli bir gömlek ya da etek tercih etmişseniz, eşarbınızın düz olması gerekir. Sıcak ya da soğuk renk olsun fark etmez, pek çok kadın zıt renkler kombinini kullanmayı sever. Örneğin, altın sarısı bir parçanızı, yeşil ile kombinlemek şık olacaktır. Siyah ve beyaz renkler ise, en risksiz, kolay kullanabileceğiniz tesettür giyimde  renk kombini olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Canan Sahan dedi ki:

    renkleri sizin kadar olmada iyi kombine ediyorum tesekkürler tesetturay.com

BİR YORUM YAZ