Tesettür Ay

Tesettür Gelinlik Modelleri ve Fiyatları

Tesettür Gelinlik Modelleri ve Fiyatları

             Tesettür gelinlik modellerinde önemli olan, gelinin başına kadar kapalı olmasıdır. Bunu ister beyaz bir gelinlik ile yapabilir, isterse de başka bir renkte gelinlikte seçebilir, fakat burada önemli olan başının kapalı olması, gelinliğin dekoltesinin olmaması ve birçok tesettür gelinliklerde boğaz kısmı da kapalı olmaktadır. Tesettür gelinlik modellerinde farklı modeller bulunmaktadır. İsterseniz biraz hangi modellerin olduğundan bahsedelim. Prenses tesettür gelinlik modelleri bulunmaktadır. Bu tür gelinlikler biliyorsunuz kabarıktır ve adeta gelin düğünü boyunca ya oturmak zorunda kalır ya da çok zor oturur, fakat çok güzel bir modeldir. Prenses model ile evlenmek isteyen çok genç kadınlar bulunmaktadır ve güzel de bir modeldir. Bütün genç kızlara yakışan modeller arasında yer almaktadır.

Bunun yanında biraz daha balık kesimli modeller bulunmaktadır. Bu tür tesettür gelin modelleri biraz daha gösterişli olup hatta öyle ki gelin sandalyesine oturduğunda, gelinlik çiçek gibi yere açılmaktadır ve üst tarafa doğru baktığınızda, tam gelinin üzerine oturmuş şeklinde görülmektedir. Balık modelleri birçok genç kızlar tercih etmektedir ve gayet hoş ve güzel bir anı bırakacak bir modeldir. Bunun yanı sıra biraz daha duvağa uzun ve hatta gelin başı kısmının taşlı olduğu tesettür gelinlik modelleri de bulunmaktadır. Bu tür tesettür gelinlikler biraz daha ağır olmaktadır ve dolayısıyla gelinin kaldırabileceği şekilde tasarlanması ve ayarlanması gerekiyor.

Normal gelinlik modellerinde olduğu gibi, tesettür gelinlik modellerinde de çok farklı modeller bulunmaktadır. Burada önemli olan kendinize uygun modeli doğru seçebilmektir ki gelinlik seçmek gerçekten kolay değildir. Hatta bazı modellerde ise sadece gelin duvağının değil, aynı zamanda kollarından da sarkan kumaşların olduğu modellerde bulunmaktadır. Tesettürlü bir gelin olmanın aslında çok fazla bir numarası yoktur. Sadece önemli olan noktalar, gelinliğin boğaz kısmının kapalı olması, herhangi bir yerden dekoltenin olmaması ve ayrıca bir baş örtüsünün olmasıdır. Eğer gelinlik beyaz olacaksa, baş örtüsü de beyaz olabilir veya farklı açık tonda bir renkte olabilmektedir. Baş örtüsünün elbette gelinlikle uyum sağlaması önemlidir, fakat en önemlisi baş örtüsünün olmasıdır.

Genelde tesettürlü gelinlerin istedikler gelinlik renkleri beyaz veya pudra pembesi olmaktadır. Hatta bazıları ise beyaz ve parlak olmasını isterler. Tesettür gelinliğin geneli veya normali beyazdır, fakat günümüzde birçok farklı renklerde gelinlik almak isteyen veya tasarlattırmak isteyenler olabilmektedir. Tesettür gelinlerin en büyük özelliği, başının örtülü olması ve gelinliğin dekoltesiz, kollarının uzun olması gerektiğidir. Bu unsurlara dikkat edildikten sonra, istediği modelde ve renkte bir gelinlik seçmesinde kesinlikle hiçbir sakınca yoktur. Gelinliğin ille beyaz olacak diye bir kuralı da yoktur. Sadece dünden bugüne kadar olan düşünce yapısında, gelinliğin beyaz olduğu kalmıştır. Bunun dışında herhangi bir şartı veya kuralı yoktur. Tesettürlü veya normal giyinen bir kadın, fark etmeksizin kendi gelinlik rengini seçebilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ