Tesettür Ay

Pliseli Şal Modelleri

Pliseli Şal Modelleri

Pliseli Şal Modelleri

 

Kadın aksesuarı için her geçen gün o kadar çok farklı tasarımlar yapılıyor ki, modadan çok aksesuarların tasarımlarını takip etmek çok daha zor oluyor. Şal modellerinde de farklı modeller bulunmaktadır. Şal modelleri arasında dantelli, düz, el örgülü, pliseli ve benzeri farklı modellerde şal bulunmaktadır. Burada biraz pliseli şal modellerinden bahsedelim. Pliseli şal modelleri biraz dalgalı modellerdir. Şalı gördüğünüzde, dalgalı modelin ne anlama geldiğini daha iyi anlayabilirsiniz. Şalı katlamış ve hafif bir akordion görünümü vermiş şallardır. Güzel ve kullanışlı, hatta birçok elbiseleriniz ile kullanabilirsiniz. Kimi kadınlar düz şal olarak, kimi kadınlar ise şal ve baş örtüsü olarak ta kullanabilmektedir. Pliseli şal modelleri genelde genç kadınlar tarafından daha çok tercih edilmektedir.

 

 

Şal modelleri arasında da genç kadınların veya kızların kullandığı şal modelleri ile orta yaşlı veya daha üstünde olan kadınların kullandıkları şal modelleri çok farklıdır. Pliseli şal modellerinde farklı renkler bulabilirsiniz, fakat model olarak plise’dir, dolayısıyla buna bir değişiklik yapmak isterseniz, sadece kendiniz aldığınız biraz değiştirebilirsiniz, fakat pliseli olduğundan değiştirmek çok kolay olmayacaktır. Pliseli bir şal modelinde, şalı katlanmış ve daha sonrasında ise açılmış gibi yapıyorsunuz. Bazılarında yoğun pliseler oluyor, bazılarında ise aralıklı. İnternetten veya dışarıdaki mağazalardan pliseli şal modellerini isteyip, modellerine bakabilirsiniz. Bazı pliseli şal modellerinde aynı zamanda saçakları vardır.

 

Bir kadının aksesuar alışverişi, normal bir giyim alışverişinden çok daha uzun sürebilir, çünkü kadın evinde olan bütün giyisileri için uyacak şekilde aksesuar arayacaktır. Kaldı ki bir kadın için aksesuar her şeydir. Şal olabilir, çantasından tutun ki ayakkabısına kadar her şey. Aksesuar sadece takılar değildir. Bu sebeple her geçen gün farklı şal tasarımları yapılmaktadır. Pliseli şal modelleri daha şal modelleri arasından sadece bir tanesidir. Eğer sizde kendinize bir şal modeli arıyorsanız ve tesettürlü giyinen bir kadınsanız, kendinize bir pliseli şal alabilir ve elbiselerinize göre renklerinizi seçebilirsiniz ya da rengini uydurarak bir tane şal alabilir ve tasarımını evinizde biraz değiştirebilirsiniz. Şalı her yerde ve her giyisi ile beraber kullanabilirsiniz. Bu sebeple kadınlar şal kullanmasını çok sevmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ