Tesettür Ay

Pınar Şems Tesettür Elbise Modelleri

Pınar Şems Tesettür Elbise Modelleri

Tesettür giyim tarzı son on yıldır genç kuşak arasında yaygınlaşıyor. Tesettürün artık tekdüze bir tarz olarak tanımlanmadığını ve birçok farklı çizgiye sahip olduğunu da belirtmek gerekiyor. Muhafazakar genç bayanların sıklıkla tercih ettiği Pınar Şems Tesettür Elbise Modelleri buna örnek gösterilebilir. Geleneksel tasarımları modern çizgiyle buluşturan Pınar Şems, her yaştan ve zevkten tesettürlü bayanlara hitap eden ürünlere sahiptir.

Pınar Şems Tesettür Elbise Geleneksel Tasarımlar

Osmanlı motiflerinin ve Alaturka desenlerin Pınar Şems tesettür elbise modelleri için bir imza olduğunu söyleyebiliriz. Tasarımlarında bu tür desenleri ön plana çıkaran Pınar Şems, geleneksel estetiği muhafazakar yaşam tarzına uyarlayan birbirinden elbise modelleriyle göz dolduruyor. Muhafazakar camiada en çok tercih edilen tasarımcılardan biri olmakla birlikte bu özelliğini uzun süre koruyacak gibi görünüyor.

Mint, bordo ve pudra renk seçenekleriyle satışa sunulan Harem serisinin Osmanlı motiflerinin en yoğun biçimde ön plana çıktığı modeller olduğunu söylemek mümkün. Pınar Şems tesettür elbise modelleri arasında önemli bir yerde bulunan Harem serisinde alaturka motiflerin estetik bir biçimde işlendiğini söyleyebiliriz.

Anadolu motiflerinin ön plana çıktığı otantik desenli elbise, özellikle genç kadınlar için oldukça uygun. Kilimlerde dokunan motiflerin yer aldığı bu elbise, Anadolu’da yüzlerce yıldır kullanılan desenleri muhafazakar giyim tarzına kusursuz bir biçimde uyarlıyor. Kırmızı ve kahverengi renk seçenekleri bulunan bu model, Pınar Şems’in en çok beğenilen tasarımları arasında yer alıyor.

Parlak renk ve desenlerin bulunduğu Çırağan elbise de renkli tasarımları tercih eden bayanlar için oldukça uygun. Çiçek ve bitki desenlerinin baskılandığı bu ürün, diğer baskılı tasarımlar gibi geleneksel motifleri muhafazakar giyim tarzıyla buluşturuyor. Şal desenli elbise modelinde motifleri daha baskın ve net bir biçimde görmek mümkün olabiliyor. Alaturka ve Osmanlı desenlerinin en belirgin biçimde işlendiği modellerin bunlar olduğunu söyleyebiliriz.

Pınar Şems Tesettür Elbise Sade Modeller

Pınar Şems’in kataloglarında motifsiz ve desensiz kıyafetleri tercih eden bayanlar için de birçok model bulunuyor. Siyah, fırfırlı elbise buna örnek gösterilebilir. İşyerinde, özel ve resmi davetlerde giymek için oldukça uygun olan bu model tamamen sade ve düz renk bir tasarıma sahiptir.

Nakışlı modeller de sade ve düz renk tercih edenler için oldukça uygun. Siyah ve mor renklerde üretilen bu modellerin bel kısmında dantelle işlenmiş alaturka nakışlar bulunuyor. Elbisede bu bölge dışında herhangi bir nakış ya da desen bulunmuyor. Sadeliği estetikle birleştiren bu modellerin her yaş grubundan muhafazakar bayanlar tarafından tercih edildiğini söylemek mümkün.

Pınar Şems’in elbise modellerinde modern tasarımlar da yer alıyor. Sonbahar serisi buna örnek gösterilebilir. Kırmızı ve pembe renklerin ön plana çıktığı bu seride genellikle çift renkli modeller ön plana çıkıyor. Bu serideki elbiselerin de işyerinde giymek için oldukça uygun olduğunu belirtmek gerekiyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ