Tesettür Ay

Hint Kınası Modası ve Desenleri 2016

Hint Kınası Nedir ?

Çok eskilere kadar dayanan kina M.ö bulunmuştur.Daha önce ilaç olarakta kullanılmış olup mısırlılar ölen yakınlarının ellerine ve ayaklarına kina yaktıkları görülmüştür.Kina amozon ormanlarında bulunan ağaçlardan elde edilmiş olup çoğunlukla bilindiği üzere hint ve arab ülkelerinde yaygın olarak el ve ayaklara sürülmektedir.Kina hindistanda çoğunluk göstermekte olup bahsettigimiz gibi daha önce ilac olarak kullanılma sebebi sıtma gibi hastalıklarda kullanılıp ateş düşürdügü de söylenmektedir.

geometrik hint kınası desenleri 2016 - 2017

geometrik hint kınası desenleri 2016 – 2017

Hint Kınası Desenleri ve Modelleri

Hint kınası genellikle geçici dövme olarak kullanılmaktadır.Son zamanlarda ülkemizdede baş gösteren bu moda bayanların başta elleri olmak üzere vücutlarının belli başlı bölgelerine desen cizdirerek moda haline getirmiştir.

geometrik hint kınası desenleri 2016 - 2017

geometrik hint kınası desenleri 2016 – 2017

Hint Kınası Modelleri‘ni genellik bayanlar özel günlerinde ellerine ve ayaklarına yaptırdıkları desenlerle göz önüne çıkıyor.Son zamanlar oldukça moda olan bu hint kınası modelleri ülkemizdede bayanların son derece tercihi olmuştur.Dilerseniz sizde modellerini beğendiyseniz ellerinize ve ayaklarınıza dilediğiniz gibi uygululaya bilirsiniz.Yaptıgınız veya yaptırdıgınız hint kınası dövmeleri ile çevrenizde itici bir görünüşten ibare degilde daha sempatik ve daha güzel görüneceksiniz.Çeşitli motifler ile bir bileklik takmış gibi veya bir desenli eldiven takmış gibi olabilirsiniz.

hint kınası ayak desenleri 2016 - 2017 hint kınası desenleri 2016 - 2017 desenleri

Hint kınası ile verilen desenlere gelirsek son zamanların modası olan çicek desenleri başta olmak üzere ,geometrik desenler de çok güzel olmaktadır.

Bunların yanı sıra uygulayacanız bölgelerden bahsetmek isterim. Bayanlar genellikle Ellerine , Kollarının iç kısımlarına veya avuç içlerine parmaklarına omuz ve sırt bölgelerine ayak bileklerine ve bacaklarına yaptıkları görülmektedir.En çokta parmak ve ellerinin üst kısımlarına yapılan modeller daha çarpıcı ve göz alıcıdır.Gündelik hayatlarınızda olmak üzere birçok özel gün düğün ve kina gibi günlerde moda haline gelmiştir. Siz neden yapmak istemeyesinizki ? Siz değerli kullanıcılarımıza da nasıl yapıldığını nasıl uygulayacağınızdan bahsedeyim.

hint kınası desenleri 2016 - 2017

Hint Kınası Nasıl Hazırlanır ?

Hint kınasını hazırlamak oldukça kolay ve ucuzdur. Toplam 20tl yi geçmiyecek malzemeleri vardır.Tabi yer yer fiyatlar değişebilir.

Hint-Kınası-Modelleri-64

Hint kınası için gerekli olan mazemeler ise söyledir ;

1.Oksijenli su (Kozmetikcilerden veya aktarlardan )
2.Hint kınası (Kozmetikcilerden veya aktarlardan )
3.Kürdan veya ince boya fırcası
4.İnce uclu tükenmez kalem
5.Aydınger kağıdı (yani kopya kağıdı)
6. Su & Kolanya & Roll’on
7.Uygulayacagınız böygede kil var ise Traş bıcagı
8. Seçtiginiz Dövme deseni
9.Alman taşı (Kozmetikcilerden veya aktarlardan )

Malzemeleri çok rahat temin edebilirsiniz.Zaten size nerlerde bulanacagını söyledik.

İlk başta seçtiğiniz dövmeyi Aydınger kağıdına düzgünce cizmek olucak.Sonrasında uygulayacagınız bölgede kil var ise traşlayınız ve kurulayınız.Şimdi ufak bir kap içerisine Oksijen suyunu bir miktar dökün ve hint kınasını koyun karıştırın biraz katı kıvamına gelince ise Alman taşını ilave edin ve tekrar karıştırın.

geometrik ayak hint kınası desenleri 2016 - 2017

geometrik ayak hint kınası desenleri 2016 – 2017

Aydinler kağıdına cizginiz dövemeyi alın ve uygulamak istediginiz bölgeye Su & Kolanya & Roll’on herhangi birini sürdükten sonra kağıdı üstüne koyunce bekleyin desen bölgede çıktı ise şimdiye kadar süpersiniz 🙂 Kinaya kürdan veya fırca ile istediginiz bölgeye cizli olan deseni taşırmadan cizin ve bekleyin.Kina iyice kuruduktan sonra 2 saat kadar geçmesinden sonra bölgeyi yıkayın ve bitti 🙂 Topalmda yıkamaya bağlı olup 15 gün kalabilir.İlk başlarda siyah olan kına daha sonra yerini kırmızı turuncu gibi renklere bırakabilir.

Aman dikkat hanımlar bu işlemi yapagınız yeri iyi belirlemenizde fayda var çünkü alman taşı ve kına deydiği yerden kolay kolay çıkmayabilir.

tesettür hint kınası el ve parmak desenleri 2016 - 2017

tesettür hint kınası el ve parmak desenleri 2016 – 2017

Hint Kınası Zararlımıdır ?

Hint kınası kişiden kişiye zararları değişebilmektedir.Herkeze zararlı olmuyacagı gibi yararıda olmayabilmektedir.Kişinin alerjik bir durumu olabilir.Hint kınası alerjisi olan bir insana ciddi ölcüde cilt hasarları bırakabiliyor.Alerjiniz var ise kesinlikle önermiyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Nurdan dedi ki:

    Elde ve bilekte çok güzel oluyor biraz zahmetli ugrastırıcı ama degıyor 🙂

  2. Hande dedi ki:

    Hint kınası için bizde denemiştik almantaşını yere düşürdü arkadaşım halı sarardı aman dikkat hanımlar güzelim halınız mafolmazsın balkonda yapın

BİR YORUM YAZ