Tesettür Ay

Hamilelikte Emzirmek Zararlı Mı?

Hamilelikte Emzirmek Zararlı Mı?

Hamilelikte Emzirmek Zararlı Mı?
Anne ile yeni doğan bebeği arasındaki en güçlü bağın temelleri emzirme ile atılır. Bebek emzirmenin bebeğe faydası olduğu kadar anne sağlığına da faydaları var şüphesiz. Her ne kadar bilim adamları anne sütüne yakın özellikte mama üretmeyi başarmış olsalar da bebeği ilk 6 ay boyunca emzirmek bebek sağlığı için çok önemli bir durumdur. Bu durum ideal şartlarda uygulandığı zaman gebelikten korunma konusunda da oldukça etkili bir doğum kontrol yöntemidir aynı zamanda.

Sütün bebeği korumakla görevli bir kalkan olduğu halk arasında dahi bilinen bir gerçek ancak gereken kriterler karşılanmadığı sürece bu kalkan zayıflamakta ve bebek gitgide hastalıkların açık hedefi haline gelmekte. Bu ise kadının aynı zamanda ikinci defa hamile kalmasına neden olmakta ve hamile kadın bu sefer de iki hamileliği yürütmesine neden olmakta ki bu aslında kadını zorlayan bir durumdur. Sonuç olarak emziren ve hamile olan bir kadın bu kez her iki bebek ile ilgili endişeler duymaya başlar haklı olarak.

Hamilelikte Emzirmek Zararlı Mı?

Emzirirken gebe kalma olayı çok nadir görülen değil aksine çok sık yaşanan vakalardan biridir. Bu gebeliklerin çoğunun sonlandırılma nedeni ise plansız gebelikler ve gerekli muayenelerin yapılmaması. Annelerin tekrardan hamile kaldıklarında gebeliği sonlandırmak konusundaki isteklerinin altında yatan tek etkense çok küçük ve kendilerinin bakımına muhtaç olan ve aynı zamandan da emzirmeyi istedikleri bir bebeğin olmasıdır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ