Tesettür Ay

Hamileliğe Hazırlıkta Neler Yapılmalı?

Hamileliğe Hazırlıkta Neler Yapılmalı?

Hamileliğe Hazırlıkta Neler Yapılmalı?

Hamile kalmadan evvel kişinin Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanına muayene olması gerekmektedir. Yani bu muayeneyi olmak için hamile kalmayı beklemeyin! Sağlıklı, rahat ve güzel bir hamilelik dönemi geçirmek için, düzenli ve de iyi bir plan yapılması şarttır. Hamile kalmadan önce yapılması lazım olan birkaç şey vardır. Bunun için hamile kaldıktan sonra değil kalmadan önce doktora başvurulması gerekir.

Hamilelik öncesi doktor birkaç analiz yapar ve bunu yapmasının amacı doğum öncesinde, doğumda ve doğumdan sonra oluşabilecek olası anormallikleri tespit etmek ve ona göre bir yol haritası çıkarmak. Hamilelikten önce bu durumların tedavi sürecine girilmesi, hamileliğin takibini değiştirecek durumların belirlenerek buna göre planların hazırlanması hamilelik için elzem olan şeylerdir. Hatta daha önce düşük yapmak, dış gebelik geçirmek ya da ölü doğum yapmak bile bu çizelgeye dâhil edilir ki amaç siz annelerin güzel ve sağlıklı bir hamilelik süreci yaşamanızı ve bebeğinizi sağlıklı bir şekilde dünyaya getirmenizi sağlamak.
Hamileliğe Hazırlıkta Neler Yapılmalı?

Şayet sürekli olarak kullanmak zorunda olduğunuz ilaçlarınız varsa bu ilaçların ve ilaçların kullanım sürelerinin sil baştan gebeliğe göre düzenlenmesi yine hamile kalmadan önce yaptıracağınız bu kontrolde göz önünde bulundurulacaktır. Jinekolojik muayenenin yanında hamile kalacak kişi mutlaka ama mutlaka Smear testi de yaptırmalıdır. Smear testi rahim ağzı enfeksiyonu ve bunun yanı sıra da rahim kanserlerinin tespitinde kullanılan en etkili testtir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ