Tesettür Ay

Gönül Kolat Tesettür Elbise Modelleri

Gönül Kolat Tesettür Elbise Modelleri

Tesettür giyim tarzının yaygınlaşması birçok farklı çizginin ortaya çıkmasını sağladı. Ancak Gönül Kolat tesettür elbise modelleri bu giyim tarzında oldukça farklı bir yerde duruyor. Özellikle genç kadınlar tarafından tercih edilen modellere imza atan Gönül Kolat’ın diğer tesettür tasarımcılarına göre farklı bir çizgiye sahip olduğunu belirtmek gerekiyor.

Tesettür elbise modellerinde genellikle Osmanlı ve alaturka modelleri ön plana çıkar. Birçok tasarımcının modellerinde elbisenin tamamını kaplayan desenleri görmek mümkündür. Bu tasarımların herkese hitap etmediğini de belirtmek gerekir. Gönül Kolat, diğer birçok tasarımcının aksine dantel motifleri ön plana çıkarmıyor ve daha sade, klasik tasarımlarla ön plana çıkmayı amaçlayan seçenekler sunuyor.

Gönül Kolat’ı Farklı Kılan Nedir?

Gönül Kolat tesettür elbise modelleri, diğer tesettür markalarından farklı bir tasarıma sahip. Bu modellerde klasik ve modern Avrupa dizaynıyla muhafazakar yaşam tarzının bir arada olduğunu söylemek mümkün. Nitekim Gönül Kolat tesettür elbise modellerinde Barok stilini görmek mümkün olabiliyor. Hafif dantel işlemeli ve koyu renkli Barok serisi, düğün, nişan gibi özel davetlerde giymek için oldukça uygun.

Gönül Kolat, Alaturka ve Osmanlı motiflerini tamamen dışlamıyor ancak diğer tesettür firmaları gibi ön plana çıkarmıyor. Kolat’ın tasarımları arasında dantel işlemeli motiflerin yer aldığı elbiseler de bulunuyor. Brokar elbise buna örnek gösterilebilir. Beyaz, bej gibi farklı renklerde üretilen bu modelde elbisenin tamamına yayılan Alaturka motifler yer alıyor.

Barok modeller, Gönül Kolat tesettür elbise modelleri arasında ön plana çıkıyor. Siyah, bordo gibi farklı renk seçenekleriyle satışa sunulan bu modellerde elbisenin gövde ve etek kısmında barok dantel işlemeler bulunuyor. 19.yüzyıl stili model alınarak yapılan bu elbiselerin muhafazakar yaşam tarzını estetikle buluşturmayı başardığını belirtmek de doğru olacaktır.

Diğer modeller için Gönül Kolat kategorisini ziyaret edebilirsiniz..

Gönül Kolat’ın tasarımlarında sadeliğin ön plana çıktığını da söylemek gerekir. Kolat’ın tasarladığı elbiseler yalnızca vücut hatlarını kapatmakla kalmıyor. Aynı zamanda gösterişsiz, sade bir giyim tarzı içinde estetik bir stil yaratılmasına yardımcı oluyor. Bu bakımdan her yaştan muhafazakar bayanın tercih ettiği bir tasarım olduğu biliniyor. Renkli, parlak ve göz alıcı modeller Kolat’ın tasarımlarında pek yer almıyor.

İş Giyimi İçin Uygun Tasarımlar

Gönül Kolat’ın tasarımları arasında iş giyimi için uygun modeller de bulunuyor. İş giyimi için uygun kıyafet bulmanın muhafazakar bayanlar için en büyük zorluklar arasında yer aldığını söyleyebiliriz. Ancak Kolat’ın tasarladığı modeller resmi davetlerde ve iş ortamlarında giyilmek için oldukça uygun. Özellikle Yelek Elbise ve Siyah Tafta elbise bu tür ortamlarda rahatlıkla giyilebilir.

Kolat’ın standart motifler yerine Anadolu motiflerini ön plana çıkardığını belirtmek gerekiyor. Elbiselerde dantel işlemelerden çok renkli baskılar yer alıyor. Kırmızı ponpon elbise buna örnek gösterilebilir. Anadolu giyim tarzını tesettüre şık bir biçimde uyarlayan elbise modeli tesettür giyiminde farklı bir çizgi yaratmış ürünler arasında yer almaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ