Tesettür Ay

Gamze Polat Tesettür Elbise Modelleri

Gamze Polat Tesettür Elbise Modelleri

Tesettür, genellikle zannedilenin aksine tekdüze bir giyim tarzı değildir. Muhafazakar giyim tarzı kendine özgü bir estetiğe sahiptir. Diğer tarzların aksine, vücudu ön plana çıkarmadan ve gösterişli olmadan belli bir uyuma sahip olmak mümkündür. Tesettürün estetiğini Gamze Polat tesettür elbise modelleri ile yakalamak hiç zor değil.

Gamze Polat, Türkiye’nin en çok tercih edilen tesettür tasarımcıları arasında yer alıyor. Polat tarafından tasarlanan kıyafetlerde geleneksel çizgilerin modern tasarımlarla birleştiğini görmek mümkün. Tesettür giyim tarzının getirdiği sadeliği modern bir estetik anlayışıyla birleştiren Gamze Polat tarafından tasarlanan elbise modellerinin özellikle genç kadınların tercih ettiği modeller olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Tesettür giyiminde genellikle alaturka motifler kullanılır. Çiçek, sarmaşık gibi yüzlerce yıldır kullanılan motifleri Gamze Polat tesettür elbise modelleri tasarımında görmek mümkündür. Gamze Polat, incelikle işlenmiş bu motifleri modern tasarımlarla buluşturarak muhafazakar yaşam tarzına uygun bir estetiği ortaya çıkarmaktadır. Polat’ın dizayn ettiği kıyafetlerde Anadolu’da ve İslam coğrafyasında binlerce yıldır kullanılan motifleri görmek mümkün.

Gamze Polat Tesettür Elbise Tarzları

Şahsenem serisi, alaturka motiflerin kullanımına örnek gösterilebilir. Lila, mavi gibi farklı renk seçeneklerinin bulunduğu seride gold ve beyaz dantel işlemeli alaturka motifler kullanılmaktadır. Elbisenin tamamını saran bu motifler, tesettür giyim tarzına uygun estetik bir görünüm oluşturmaktadır. Hem gündelik yaşamda hem de özel davetlerde giyilebilecek olan elbiselerin yer aladığı Şahsenem serisi, Gamze Polat’ın en çok tercih edilenleri arasında yer alıyor.

Gamze Polat’ın elbiselerinde dantel işlemeleri ustalıklı bir biçimde kullandığını da belirtmek gerekiyor. Dantel Balık Elbise buna örnek gösterilebilir. Yaz aylarında giymek için oldukça uygun bir model olan bu elbisede dantel motiflerin incelikli bir biçimde işlendiğini görmek mümkündür. Ayrıca Şahsenem, Şehrazat gibi modellerde elbisenin tamamına yayılan dantel desenler bulunmaktadır.

Diğer modeller için Gamze Polat kategorisini ziyaret edebilirsiniz..

Mavi, mor, lacivert gibi farklı renk seçenekleri bulunan Şehrazat’ın özellikle düğün, nişan gibi özel davetlerde giymek için uygun olduğunu belirtmek gerekiyor. Alaturka dantel işlemelerinin yer aldığı bir elbise olan Şehrazat, aynı zamanda oldukça kolay ve rahat bir giyime sahip. Özel davetlerle birlikte kış aylarında gündelik giyim için de oldukça uygun.

Gamze Polat tesettür elbise modellerinde hangi kesime hitap ediyor

Gamze Polat tesettür elbise modelleri özellikle 18-30 yaş arasına hitap eden tasarımlara sahip. Muhafazakar yaşam tarzını modern dizaynlarla incelikli bir biçimde birleştiren Gamze Polat’ın elbiselerinde birçok farklı renk ve model seçeneklerini bulmak mümkün. Lauren gibi modern dizaynların yanında, geleneksel giyim tarzını doğrudan yansıtan ürünler de bulunuyor.

Muhafazakar bayanların en çok tercih ettiği tasarımcılar arasında yer alan Gamze Polat, muhafazakar giyim tarzını koruyarak yenilikçi tasarımlara imza atıyor. Sade ve gösterişsiz bir estetiği Gamze Polat tesettür elbise modelleri ile yakalamak mümkün. Gamze Polat’ın ürünleri genellikle genç kadınlara hitap eden tasarımlar olsa da her yaşa uygun elbise modelleri bulunuyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ