Tesettür Ay

Ferace Modelleri Fatih

Ferace Modelleri Fatih

Ferace Modelleri Fatih

             Ferace modellerinden kastımız aslında en basiti olarak tesettürlü giyinmeye alışmış kadınların giyebilecekleri modellerdir, çünkü tamamen kapalı modelleridir ve genellikle Ferace modelleri koyu renklerden oluşmaktadır. İnternetten baktığınızda bunu daha rahat anlayabilirsiniz.

Ferace fatih 2 renkFerace Modelleri Fatih

genelde siyah, bordo ve farklı mat tonlarından oluşmaktadır. Uzunlamasına bir hırka veya ceket gibi tasarlanır, fakat elbette tesettürlü bir tunik ya da elbise tarzında bir giyim ürünüdür. Bunun üzerine bir tane eşarp taktığınızda ise tamamen tesettürlü bir giyim ürünü haline gelmektedir. En yeni tesettürlü Ferace modellerine baktığımızda, siyah ya da koyu renkte, önü düğmeli ve aşağı doğru biraz yırtmacı olan modeller bulabilirsiniz. Tesettür bir giyimde yırtmaç nasıl oluyor diye düşünebilirsiniz, fakat giyisinin rengi koyu olduğundan ve uzun olduğundan, bu yırtmaç görünmemektedir.

 

 

Hatta görünmeyecek bir parça neden orada duruyor diye de sorabilirsiniz. Ferace modelleri biraz daha orta yaştaki kadınların giyebilecekleri modellerdir, dolayısıyla çok fazla genç kızların seçeceği modelleri değildir. Her ne kadar yaz veya bahara uygun bir şekilde tasarlanmış olsalar bile, koyu renkte ve çok kapalı olduğundan, özellikle bugünlerdeki genç kadınların giyecekleri tesettür modelleri değildir. Ferace modellerine baktığınızda ne demek istediğimizi daha net anlayabileceksiniz, çünkü kapalılar ve hatta pardesü gibi görüntüleri olmaktadır. Bu sebeple giydiğinizde sanki dışarıya çıkacakmış gibi bir hava bile verebilirsiniz. Ferace modellerinin özelliği bu dur, fakat her modeli her kadın giyecek diye de bir kural yoktur.

Ferace fatih 1
Ferace fatih dilara
Ferace fatih güpürlü
Ferace fatih krem

 

Tesettürlü giyinmek sadece kapalı giyinmek anlamına gelmektedir, dolayısıyla tesettür kelimesinde önemli olan kapalı olmak, saçınızın görünmemesi gerekiyor, bu sebeple baş örtüsü takmanız lazım, vücut hatlarınızın görünmemesi gerekiyor, dolayısıyla hafif bol, fakat üzerinize oturacak türden bir elbise giymeniz gerekiyor. Tesettürlü giyinmek aslında rahattır, fakat sürekli günlük olarak giyinmek için elbette buna alışmanız gerekmektedir. Ferace modelleri giyebilmek için de kadının gerçekten tesettürlü giyinmeye alışmış olması gerekir. Bazı kadınlar çocuk yaşlarda tesettürlü giyinmeye başlarlar, bazı kadınlar ise sonradan tesettürlü giyinirler. Hatta bazı kadınlar ise tesettürlü başlayarak, sonra ki dönemlerde normal giyinmeye başlayanlar bile olabiliyor.

Ferace fatih pembeFerace fatih sundus
Ferace fatih yakalı modelleri
Ferace fatih yakalı
Ferace Modelleri Fatih

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ